BULUNUR OLUN

SEO Nedir?

Google, Yandex, Bing vs. arama motorlarında yapılan aramalarda üstte çıkın.

Seo nedir sorusu en çok sorulan sorulardandır. Seo Hizmeti potansiyel müşterilerinizin, faaliyetlerinizi yürüttüğünüz alanda dünya çapında sıklıkla kullanılan arama motorları ile yaptıkları aramaların organik bölümlerinde yer alan sonuçlarda üst sıralarda çıkarak müşterilerinizin sizi bulmasını sağlamaktır. SEO çalışmalarında yapılacak doğru araştırma ve strateji sitenizin uzun yıllar üst sıralarda görünmenizi sağlayacaktır.

seo optimizasyonu
seo hizmeti
ankara seo
ankara seo uzmani
seo uzmani
seo hizmeti
KELİME ANALİZİ

Doğru Anahtar kelimeler

Seo hizmeti verirken hedef anahtar kelime analizinizi yaparak 4-5 kelimeyi geçmeyecek şekilde belirliyoruz.

seo istanbul
STRATEJİ BELİRLEME

Doğru Strateji

Belirlenen anahtar kelimeleri arama motoru optimizasyonu kurallarına göre sitenize entegre ediyoruz.

seo ankara
ÜST SIRALARDA GÖRÜNME

Seo Hizmeti Doğru Sonuçlar

Arama sonuçlarında kemikleşmiş şekilde sabitlenmesi için gereken düzenlemelere devam ediyoruz.

1

SEO STRATEJİ

Öncelikle nasıl bir yol izleneceği konusunda bir yol haritası ve gereksinim listesi belirlenir ve rekabet analizi yapılır.

2

PLANLAMA

Belirlenen seo hizmeti çalışması yol haritasında anahtar kelimeleri tespit edilir ve google analizlerine göre detaylı planlama yapılır. Ankara seo uzmanı ihtiyaçlarınız için firmamıza gelerek görüşme yapabilirsiniz.

3

SEO ÇALIŞMASI

SEO çalışmasında belirlenen anahtar kelimeler SEO kurallarına göre sitenize entegre edilir, arama motorlarına kayıtları tamamlanır.

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimizaton) yani arama motoru optimizasyonu, web sitenizin tüm arama motorlarının organik sonuçlarının reklamsız bölümlerinde üst sıralarda çıkmasını sağlayarak internette görünmesi demektir. Seo hizmeti gününmüzde firmaların en çok ihtiyaç duydukları hizmetlerin başında gelmektedir.

SEO Ne işe Yarar?

SEO hizmeti verilen web siteleri, potansiyel müşterilerinizin anahtar kelimeleriniz ile arama motorlarında yapacağı aramalarda üst sıralarda çıkar. Bu sayede müşterileriniz sizi kolaylıkla bulur.

SEO Çalışması Gerekli mi?

Web sitesi olupta seo hizmeti almayan siteler, sadece sizi bilenler için bulunur olursunuz çünkü arama motorlarnın hiçbirinde siteniz görünmez. Asıl olan sizi bilmeyen müşterilerinizin size ulaşmasını sağlamaktır.

Terapi Tasarım - SEO Çalışması

SEO Hizmeti Hakkında Bilgiler

SEO hizmeti kısaca web sitenizin ayarlarını en iyi şekilde yaparak kendinize arama motorlarında iyi bir yer edinmek demektir. 

Terapi Web Tasarım - SEO Hizmeti

SEO Hizmeti Neden Gereklidir? Nedir? Ne Değildir? Teknikleri?

Teknolojinin gelişmesi ile insanlar aradığı ürünlere veya hizmetlere çok kolay bir şekilde ulaşmaya başladı. Artık evinizde, iş yerinizde otururken yemek sipariş edebilir, en beğendiğiniz kıyafetlere ulaşabilirsiniz.

Bunun için mağaza mağaza gezmenize gerek kalmadan internet üzerinden karşılaştırma yapabilir, kendinize en uygun olanı sipariş edebilir, hatta kapınıza kadar gelen ürünü görerek ödemesini yapabilirsiniz. Müşteri açısından isler bu kadar kolaylaşmışken satıcı yönünden ise tam tersi durum yaşanmaktadır.

seo hizmeti
Terapi Web Tasarım - Search Engine Optimization

SEO Hizmeti Neden Gereklidir?

seo nedir
DOĞRU ZAMAN

Ön Planda Olun

Dijital rekabet ortamında ön planda olmanız gerekmektedir. Ön planda olmak için neler yapılması gereklidir konusu ile ilgili onlarca makale yazılabilir. Birkaç örnek vermek gerekirse en iyi, en kaliteli ürünü ...

en ucuza satıyor olabilirsiniz veya bölgedeki en yetenekli doktor, mühendis, kuaför veya diş hekimi olabilirsiniz. Size gelen müşteriler başkalarına sizi önerebilir. Fakat sizden hiç haberi olmayanlara nasıl ulaşacaksınız?

seo nedir
DOĞRU YÖNTEM

Kaliteli Hizmet

Günümüzde ürününüzü pazarlamanın veya hizmetinizi anlatmanın en iyi yolu internettir. Bunun için yapmanız gereken iki işlem vardır. Birincisi kaliteli bir web sayfası tasarlamalı, ikincisi ise ...

bu web sayfanızın içeriğinde yaptığınız isi çok iyi şekilde anlatmalısınız. Bütün bunları yaptıktan sonra geriye en önemli işlem kalıyor. Bu rekabet içinde kendinize yer edinebilmek. Hazırladığınız kaliteli sitenin müşterilere ulaşması için Google da üst sıralarda yer almanız gerekmektedir

DOĞRU FİRMA

Görünür Olun

Internet cağının gelmesi ile insanlar aramalarının çoğunu Google gibi arama motorları üzerinden yapmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre internet Kullanıcılarının çoğu ...

aradığı ürünü bulmak için anahtar kelimesini arama motoruna yazmakta, başlıkları da kontrol ederek aradığı bilginin veya ürünün en yakını sonucu bulmakta ve arama motorunun genelde ilk iki sayfasına bakarak burada bulunan internet sitelerini ziyaret etmektedir. Yani ne kadar kaliteli site yapsanız da en kaliteli içeriği girseniz de bunu kullanıcıya gösteremedikten sonra iyi yerlere gelmeniz zordur.

DOĞRU SONUÇ

Uzman Kadro

İşte bu durumda devreye SEO uzmanları girmektedir. Kendi bünyemizde bulunan kaliteli ve tecrübeli SEO uzmanları ile sitenizi kendi sitemiz gibi kabul ediyor, gerekli bütün ayarlamaları yapıyor ...

ve sayfalarımızın arama motorlarında en yukarılarda çıkması için gece gündüz çalışıyoruz. Seo uzmanı ile çalışmak isterseniz sizleri bekliyor olacağız.

Arama motorlarında özellikle Google'da üstte çıkın

Detayı çok seven Terapi Web Tasarım Ekibi olarak SEO çalışmalarınıza size yardımcı olabiliriz.

Terapi Web Tasarım - SEO Ekibi

SEO NEDİR? SEO NASIL YAPILIR

SEO, Google gibi arama motorlarının sayfamızı daha iyi anlaması için yapılan iyileştirme
ve düzenleme çalışmalarıdır. Bunlar neleri kapsar kısaca göz atalım.

SEO hizmeti

ARAMA BOTLARINA UYGUNLUK

Sayfanızdaki HTML veya yapısal hataları en aza indirerek Google botlarına siteyi kolayca taramaları için ...

yardım etmek gerekir. Google botları siteyi incelerken ne kadar az zorlanırsa sayfanızı o kadar fazla ziyaret etmek isteyecek bunun sonucunda indexleme sayısı o kadar artacak ve siteniz Google da yükselecektir.

SAYFA HIZI

Yapılan bir araştırmaya göre kullanıcılar 3 sn den fazla surede açılan siteleri tercih etmemekte ve sitenin ...

açılmasını beklemeden kapatmaktadır. Ayrıca Google botları yavaş açılan sayfalarda pek zaman geçirmek istememekte ve indekslenme oranı düşmektedir. Bu sebeple sayfanızın açılış hızı arttırılmalı, yavaşlatan faktörler ortadan kaldırılmalıdır. Sayfa hızını ölçmek ve arttırmak için Google in sunduğu Page Speed Insight programını kullanabilirsiniz.

SİTE HARİTASI

Google botları sayfanızı ziyaret ettiklerinde sayfa içeriği ile ilgili onları doğru yönlendirmeniz ...

gerekmektedir. Düzgün bir site haritası ile Google botlarını yormadan site içerisinde gezinmesini sağlarsanız indekslenme oranı artacak ve sayfanız yükselecektir.

JS & CSS KULLANMAK

Web sitelerinin gelişmesi ile kod oranları artmış bunları azaltmak için javascript ve css dosyaları ...

ortaya çıkmıştır. Fakat bu işlem Google botları tarafından ekstra çalışma getirmiştir. Google botları web sayfanızı tararken başka bir geziye çıkmakta başka dosyaların içinden js ve css dosyalarını bulup incelemektedir. Botlar tarafından çok sevilmeyen bir husus olduğundan fazla js ve css dosyası kullanılmamalı, kullanımı zorunlu olanlar ise tek bir CSS ve js dosyası altında toplanmalıdır.

MOBİL CİHAZLARA UYUM

Akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla web aramalarının yarısı artık mobil ortamlardan yapılmaktadır ...

İnternet sitenizin mobil uyumlu ve responsive olmasını sağlamalı ve mobil hataları en aza indirmelisiniz.

ESTETİK WEB TASARIM

Site ziyaretçilerinizin sitenizi görüntülerken yaşadığı deneyim, sizin işinize ne denli değer verdiğinizin ...

hissini yaratacak, ona göre de müşteri portföyünüzün kalitesi de artacaktır. Sitenizde kullanıldığınız renk tonlarının kullanıcının gözünün yorulmaması açısından bile çok önemlidir. Çünkü bu durum potansiyel müşterilerinizin sitenizde kalma süresini yakından etkileyecektir.

Site İçi - Site Dışı SEO Hizmeti Çalışmaları

Yukarıda bahsedilen düzenlemeleri sağlamak için yapılması gereken SEO düzenlemeleri
On Page (Site içi) ve Off Page (site dışı)
çalışmalar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Sitenizin iç yapısı ile ilgili düzenlemeler

Site İçi - On Page Çalışmalar

SEO konusunda en önemli kriterlerden birisidir. Internet sayfanıza ulaşan kullanıcı aradığı bilgiye ulaşamıyorsa sitenizde fazla zaman geçirmeden kapatacak ve sitenizi bir daha ziyaret etmeyecektir. Bu sebeple içeriğinizin kullanıcın aradığı bilgiyi veren ayrıca her yerde karşılaştığı standart içerikler gibi değil daha kendine özgün olmasını sağlamalısınız.

İçeriği hazırlamadan önce Kullanıcıların ne şekilde arama yaptığını araştırmak önemlidir. Bunun için arama hacimlerini gösteren siteleri kullanarak kullanıcının neleri aradığı hangi kelimeleri kullanarak aradığı üzerinde durmanız gerekmektedir.

Başlık ve meta açıklamalar sayfanız için özet niteliğindedir. Kullanıcı Google da arama yaptığı zaman aradığı kelimeleri başlığınızda veya meta tanımlamanızda görürse sayfanızı ziyaret eder aksi takdirde başka sayfalara yönelir.

Sayfanıza gelen kullanıcılar site içerisinde karmaşık bir yapı ile karşılaşırsa fazla kalmadan sayfayı terk eder. Kullanıcının sayfayı terk etmemesi için düzgün bir site içi linkleme yapılarak kullanıcının sayfa içerisinde aradığı bilgileri kolayca bulması sağlanmalı böylelikle sayfada daha fazla kalması sağlanmalıdır.

Sitenizin dış yapısı ile ilgili düzenlemeler

Site Dışı - Off Page Çalışmalar

Sayfa dışında yapılan çalışmaların en önemlisidir. Backlink demek kısaca diğer sayfaların sizin sayfanızı tavsiye etmesi için verilen linkler demektir. Zamanla önemini kaybetmeye başlamasına rağmen hala dikkate değer bir konudur. Backlink almak konusunda Google tarafından hassas bir denge söz konusudur. Eğer aşağıda bahsedilen hataları yaparsanız Google tarafından siteniz cezalandırılır.
Sitenizin içeriği kalite değilse ve çok fazla backlink almışsanız Google bunu algılar ve sitenize ceza uygular.

  • Sayfanızı ziyaret edenlerin sayısı düşük olmasına rağmen tavsiye edenlerin sayısı fazla ise,
  • Sitenizle hiç alakası olmayan sitelerden backlink almışsanız,
  • Google tarafından ceza almış sitelerden backlink almışsanız,
  • Para ile backlink satan sitelerden backlink almışsanız,
  • Yasal olmayan sitelerden backlink almışsanız Google tarafından ceza alıp sayfanızın banlanmasına sebep olabilirsiniz.

Site dışı SEO çalışmalarından bir diğeri de sitenizi sosyal medyada tanıtabilmektir. Bunu çeşitli yöntemlerle sağlayabilirsiniz. Sitenizle ilgili hesap açabilir veya kendi kullanmış olduğunuz hesaplardan site tanıtımı yapabilirsiniz.
Çeşitli forumlarda sitenizin tanıtımını yapabilir veya yaptığınız işin kalitesinden dolayı kullanıcılar arasında paylaşılabilir ve oralardan sitenize doğal backlink alabilirsiniz.

Google in internet sayfaları arasında sıralama yaparken kendine özgü algoritmaları vardır. Bunlardan biriside sayfayı kaç kişinin ziyaret ettiği ve ziyaret edenlerin sitede ne kadar zaman geçirdiğidir. Eğer sayfanızı ziyaret eden bir ziyaretçi sitede fazla zaman geçirmiyor ve hemen çıkıyorsa Google tarafından siteniz ya kalitesiz içerik olarak adlandırılır veya zaman geçirmeye değer bulunmayan site olarak adlandırılır ki bu durum site sahipleri tarafından istenilen bir durum değildir.
Kullanıcıların sayfada kalma surelerini artırmak için içeriği zenginleştirmek gereklidir. Ayrıca içeriği çeşitli resim ve videolarla desteklemeli sayfa içerisinde ki ziyaretçileri sıkmamaya özen gösterilmelidir. Tüm bunları sağlarken dengeyi korumak önemlidir. Eğer gerekenden fazla yazı veya gereksiz bilgiler ile veya birbirine benzeyen içerik ile kullanıcıyı sayfada tutmaya çalışıyorsanız bu durum geri tepkimeye yol açabilir ve sayfanızın kalitesini düşürebilir.

Site dışı SEO kriterlerinin en önemlilerinden biriside rakip analizi yapmaktır. Rakip analizi seçilen anahtar kelimeler incelendiğinde en üstlerde bulunan ayrıca sizinle ayni ürüne veya hizmete sahip sitelerin incelenmesi sonucu ortaya çıkar. Bunun sonucunda iyi yapılan konular dikkate alınır. Hataları tespit edilir ve rakipleri geçmek için yapılması gerekenler yapılır.

Google’ın parametrelerinden biriside kullanıcı dostu içerik hazırlamaktır. Sayfanızı hazırlarken Google botları için değil kullanıcı için hazırlamalısınız. Diğer bir deyişle SEO ayarları yapılmış içerisinde hiçbir hata bulunmayan lakin kullanıcıya hiçbir bilgi vermeyen sadece Google botlarının hata bulmasını engelleyen yazılar kullanıcılar tarafından hoş karşılanmaz ve sitenizin saygınlığı düşer.

Özetle ister Site içi SEO olsun ister Site Dışı SEO olsun her zaman bir denge sağlamak zorundasınız. İçeriğiniz ne kısa ne uzun olmalı, gerekli bilgiyi vermeli ama gereksiz tekrarlardan uzak durmalı, görsellere önem verilmeli ama sayfa sadece resim ve videolardan oluşmamalı, yeterince kaliteli backlink almalı ama aşırıya kaçmamalıdır. Bütün bunları yerine getirdiğiniz takdirde sırtınızı yaslayıp sayfanızın Google da nerelerde olduğunu takip edebilirsiniz.

Terapi Web Tasarım SEO Ekibi

Doğru sonuçlar için Doğru firma

Doğru sonuçlar elde etmek için doğru firma ile çalışmalısınız.

SEO Optimizasyonu

SEO Konusunda Biz Ne Yapıyoruz?

Terapi Web Tasarım SEO hizmeti çalışmalarımız en bastan başlıyor. Sayfanızı sizden alıyor kendi sayfamız olarak kabul ediyoruz.
Google da sayfamızı üst sıralara çıkarmak için canla basla gece gündüz çalışıyoruz. Bunun için yaptığımız teknikler ise;

Site içi SEO Çalışması

Site içi SEO kapsamında;

YAPISAL VERİ ANALİZİ

Sitenizin HTML kodlarında ki hatalar, schema.org tarafından yayınlanan yapısal hatalar bulunur ve düzeltilir.

ANAHTAR KELİME ANALİZİ

Rekabet edeceğiniz alandaki anahtar kelimeler ve aranma hacimleri incelenerek en uygun anahtar kelimeler tespit edilir.

SİTE HIZININ ARTIRILMASI

Site hızını yavaşlatan faktörler bulunarak gerekli düzeltmeler yapılır ve sitenin açılış hızının maksimum seviyeye çıkarılması sağlanır.

BAŞLIK VE META TANIMLAMALARIN AYARLANMASI:

Site ile ilgili tanım bilgilerinin verildiği bu bölüm en uygun kelimelerle yapılandırılır.

H TAGLERİNİN KULLANILMASI:

Site içerisinde en uygun başlıklar seçilerek kullanılır, başlıklar Google tarafından sitenizin içeriğinin ne olduğunun anlaşılması için kullanılan en uygun yoldur.

SİTE HARİTASININ YAPILMASI:

Sitenin site haritası çıkarılarak Google botlarına yol göstermesi için en uygun şekilde yeniden tasarlanır.

ROBOTS.TXT KULLANIMI:

Google botlarının sitede rahat gezmesi için engellenmemesi gereken yerler gösterilir.

HTACCESS KULLANIMI:

Sitenizin hızını Arttırmak için önbellek özelliğinden yararlanmak gibi metaların uygulandığı bölümdür.

DAHİLİ LİNK İNŞA ETMEK:

Site içerisinde dahili linkler inşa ederek Google botlarının site içerisinde rahat gezmesini sağlamak için yapılan bbölümdür.

Site Dışı SEO Çalışması

Site dışı SEO kapsamında;

HARİCİ BACKLINK İNŞASI:

Harici backlink inşası yaparak sayfanın bilinirliğini Arttırmak ve tavsiye edenlerin sayısını artırmak. Bunu yerine getirirken dengeyi sağlamak çok önemlidir.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ:

Sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunarak sayfanın tanınmasını sağlamak.

RAKİP ANALİZİ:

Rekabet edilen sektörle ilgili önde gelen siteler incelenir ve onları geçmek kendimize daha iyi yer edinmek için gerekli hazırlıklar yapılır.

Yani sitenizi sizden alıyor kendi sayfamız olarak kabul ediyoruz. Sizleri uygun fiyatlar karşılığında bütün bu tekniklerle uğraşmaktan uzak tutuyor ve kendi isinize konsantre olmanızı sağlıyoruz. Bizler ise gerekli tekniklerle, rakip analizi yaparak sitenizin Google da üst sıralarda olmasını sağlıyoruz. Siteyi sizinle takip ediyor, sıralama takibi yaparak diğer rakipler tarafından geçilmesi durumunda yeniden devreye giriyoruz. Siteyi sağlam temeller üzerinde her zaman hakkettiği yerde bulunması için çalışıyoruz.

Terapi Tasarım SEO Ekibi
TERAPİ WEB TASARIM SEO EKİBİ

SEO Nedir? Ne Değildir?

SEO ne demek değildir.

Hemen 1'inci sıraya çıkarım

SEO sitenizin belirli kelimeler seçilerek 1'inci sırada yer alması değildir. SEO sitenizin Google'a çok iyi tanıtılması demektir. Google sitenizi ne kadar iyi tanırsa o kadar değer verecek ve sizi kullanıcılara da o şekilde tanıtacaktır. Ciddi özveri gerektirir.

Sitemi Kaliteli göründürür

SEO sitenizin içeriğini kaliteli hale getirmez. Sitenin içeriğinin kaliteli hale gelmesi sizin ve bizim ortak görevimizdir. SEO ile hatalar giderilir. Başka siteler tarafından tavsiye edilmesi sağlanır ve böylelikle Google'da üst sıralarda yer edinilir.

SEO'ya ne kadar ödemeliyim?

SEO Fiyatları Ne Kadardır?

Seo fiyatları ne kadar sorusu en çok sorulan sorulardandır. Internet ortamında her konuda olduğu gibi SEO konusunda da büyük bir rekabet vardır. Arama yaptığınız zaman 200 tl den başlayan fiyatlarla karşılaşırsınız. İşin içine girince o fiyatlara sadece rakip analizi yapan veya sadece yapısal hataları düzelten siteler olduğunu anlarsınız. SEO asla yarım bir iş değildir. Bizler SEO konusunda ya tam olmalı ya da hiç olmamalı tarzında düşünüyoruz. Bu sebeple sizlere ya tam SEO fiyatları sunuyoruz ya da sunmuyoruz.

Fiyatlarımız değişken olabiliyor. Sebepleri ise tamamen site ile ilgili. Aldığımız siteleri inceliyoruz. Siteler kaç sayfadan oluşmuş, çünkü her sayfanın ayrı ayrı SEO su yapılmak zorundadır. Ayrıca site içeriğinin kalitesi, rakip analizi yapılarak sizlere fiyatlarımızı sunuyoruz.

Tek sefer ödeme ile yıllarca Google da üst sıralarda size yer edineceğini söyleyenlere sakin aldanmayın. Siz yerinizde sayarsanız birileri size mutlaka geçecektir.

SEO asla 1-2 aylık, kısa süreli bir çalışma değildir. Harcama değil GELECEĞE YATIRIMDIR.

Gelin sizinle SEO nun gerekli olup olmadığı konusunda bir hesap yapalım. İki rakip firma internet ortamına yeni ve birbirine benzer sitelerle giriş yapsın. Birisi SEO yaptırarak bir miktar para ödesin. Diğeri SEO yu gereksiz bulup para vermek istemesin. Her iki siteye de günlük ortalama 10 kişi girdiğini farz edelim. SEO yapılan site 1 ay sonunda kendisine Google da üst sıralarda yer bulduğu için siteye gelen sayısı günlük 20 ye çıkmıştır. Arada ki 10 kişilik farktan sadece 1 kişi bile ürün veya hizmet alırsa SEO için ayrılan paranın fazlasını kazanmış demektir. SEO yaptıran site zamanla daha fazla müşteriye hitap edecektir buda zamanla tavsiye edilme oranını arttıracak sosyal medyada daha fazla yer edinmesini sağlayacak ve organik bir müşteri artısı sağlayacaktır.

Sizleri amatör ruhla çalışan uzman kadromuzla aramızda görmek isteriz. Gelin gelişen internet cağında en iyilerden olmak için beraber çalışalım.